Badanie ADOS-2 w Agathum!

agathum
agathum

Badanie protokołem ADOS-2 już dostępne w ofercie naszej poradni!

💎

Badanie protokołem ADOS-2

Protokół ADOS-2 (Autism Diagnosis Observation Schedule wersja druga) jest to wielomodułowe narzędzie, na całym świecie traktowane jako element tzw. „złotego standardu” badania i oceny objawów ze spektrum autyzmu.

Kto może skorzystać z badania ADOS-2?

Ze względu na swoją konstrukcję test umożliwia diagnozowanie dzieci już od 12 miesiąca życia, które potrafią chodzić i samodzielnie się poruszać, a także dzieci starsze, młodzież oraz dorosłych.

W trakcie badania nie jest oceniany ogólny rozwój badanego w różnych sferach (np. motoryka, rozwój poznawczy, zmysły), natomiast kryteriom podlegają objawy charakterystyczne dla autyzmu: interakcje społecznekomunikacja oraz ograniczone, powtarzalne zachowania. Test uwzględnia kryteria diagnostyczne DSM –V.

Jak wygląda badanie ADOS-2?

Diagnoza protokołem ADOS-2 może obejmować 2-3 wizyty i łącznie trwa do 3 godzin.  Podstawą badania jest wywiad kliniczny oraz obserwacja zachowań badanego w trakcie podejmowanych aktywności. W przypadku osób starszych badanie opiera się głównie na rozmowie. Podczas diagnozowania małych dzieci zawsze obecny jest rodzic lub opiekun, a samo badanie przyjmuje bardziej zabawową formę. W cenę badania wliczona jest końcowa pisemna opinia.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj, a wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z sekretariatem poradni – tel. 787 484 983, e-mail: sekretariat@agathum.pl

Zapraszamy serdecznie!

❤️