NDT Bobath w Agathum!

agathum
agathum

NDT Bobath – terapia dostępna w ofercie naszej poradni!

💎

Czym jest terapia NDT Bobath?

W obrębie fizjoterapii pediatrycznej metoda NDT Bobath jest jedną z najbardziej rozpoznawanych form pracy z dzieckiem. Aby wspomóc rozwój motoryczny, terapeuta podąża za dzieckiem stosując szereg technik i wprowadzając wspomagania, które ułatwiają dziecku osiąganie umiejętności ruchowych z zachowaniem liniowości ciała. Metoda NDT Bobath jest doceniana przez fizjoterapeutów i pediatrów za zgodność z naturalnymi potrzebami motorycznymi dzieci. U podstaw tej formy pracy leży dokładna znajomość rozwoju noworodka i niemowlęcia oraz możliwości stymulacji rozwoju tak, by umożliwić osiąganie konkretnych umiejętności ruchowych.

Kto może korzystać z terapii NDT Bobath?

Terapia ma zastosowanie głównie u dzieci z zaburzeniami układu nerwowego, jednak z powodzeniem może być również stosowana u dzieci zdrowych z nieznacznymi zaburzeniami w obrębie układu ruchu. 

Jaki jest cel terapii NDT Bobath?

Nadrzędnym celem terapii jest wywołanie samodzielnej reakcji dziecka w odpowiedzi na zastosowane wspomaganie terapeuty. Planując proces terapii, zgodnie z twórczynią metody Karlą Bobath, ,,Nie uczymy ruchów, ale czynimy, by były one możliwe”. Oznacza to, że przygotowujemy dziecko, opracowując struktury, rozluźniając tkanki ograniczające ruch, a następnie wprowadzamy takie ćwiczenia, które wykorzystują maksymalnie potencjał ruchowy dziecka.

PHOTO 2022 05 10 20 34 44
Specjalista terapii NDT Bobath
p. Adrianna Mazur.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z sekretariatem poradni – tel. 787 484 983, e-mail: sekretariat@agathum.pl

Zapraszamy serdecznie!

❤️