NEUROFLOW AKTYWNY TRENING SŁUCHOWY

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni na profesjonalną diagnozę oraz terapię słuchową NEUROFLOW!

Neuroflow Aktywny Trening Słuchowy został opracowany na podstawie badań naukowych z obszaru neurorehabilitacji, audiologii i logopedii w celu usprawnienia możliwości komunikowania się dzieci z zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz poprawy procesu uczenia się w oparciu o bodźce słuchowe. Nowatorską cechą Aktywnego Treningu Słuchowego Neuroflow jest możliwość prowadzenia treningu zarówno w gabinecie terapeutycznym, jak i w warunkach domowych wspólnie z jednym z rodziców. Cała terapia trwa około 5 miesięcy i podzielona jest na dwa etapy. Każdy etap liczy od 10 do 12 tygodni odpowiednio dla dzieci najmłodszych i dla starszych.

Sesje treningowe oparte są na aktywnej stymulacji zmysłowej, angażującej uwagę dziecka. Program terapeutyczny zawiera bogaty, dostosowany dla różnych grup wiekowych materiał słowny. Po wysłuchaniu opowiadania, baśni czy wiersza – dzieci odpowiadają na pytania związane z wysłuchanym tekstem. Pytania te mobilizują je do uważnego słuchania, zapamiętania treści. Sprawdzają rozumienie słuchanego tekstu, uważność i pamięć krótkotrwałą. Praca dziecka, powoduje powstanie zmian w drogach nerwowych i jest to tzw. zjawisko neuroplastyczności mózgu.

Prawidłowy odbiór bodźców dźwiękowych zależy zarówno od dobrego funkcjonowania narządu słuchu, jak i sprawności procesu analizy impulsów nerwowych. Do najczęstszych objawów zaburzeń przetwarzania słuchu u dzieci należą:

* trudności w rozumieniu mowy w szumie – szczególnie, gdy kilka osób mówi jednocześnie lub w pomieszczeniu z pogłosem,

* kłopoty z pamięcią i uwagą słuchową,

* trudności z lokalizacją źródła dźwięku, a przy dużym nasileniu zaburzeń nieprawidłowy rozwój języka i trudności w uczeniu się,

* problemy z różnicowaniem dźwięków,

* trudności w różnicowaniu zmian wysokości i głośności dźwięków,

* wtórne problemy w poprawnej wymowie słów.

Jak donoszą najnowsze wyniki badań, terapia przynosi pożądane efekty! Dlatego jeżeli u swojego dziecka dostrzegasz problemy w nauce wynikające ze słabego przetwarzania słuchowego i rozumienia mowy, zgłoś się do naszej poradni. Zależy nam na wspieraniu rozwoju dzieciaków i być może nowatorski trening słuchowy Neuroflow będzie dla Was najlepszym rozwiązaniem 🙂

Więcej informacji na temat terapii w zakładce oferta dla dzieci.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony www.neuroflow.pl. Natomiast tutaj można wypełnić krótką ankietę i sprawdzić, czy dziecko przejawia zaburzenia przetwarzania słuchowego.

🙂 😉 🙂