PODSUMOWANIE 2015 ROKU W NASZEJ PORADNI

W 2015 roku wiele wydarzyło się w naszej poradni. To był bardzo aktywny czas dla pracowników oraz podopiecznych. Przypomnijmy sobie kilka najważniejszych wydarzeń…

  • W styczniu zaproponowaliśmy naszym klientom bezpłatne konsultacje w zakresie EEG Biofeedback. Pojawiło się dużo zainteresowanych. Rodzice pociech byli zadowoleni z przebiegu spotkania z terapeutką oraz zainteresowani formą terapii, dzięki czemu zyskaliśmy w poradni pacjentów na terapię Biofeedback na stałe. W międzyczasie na terapię zaczęli przybywać także nowi klienci. Dlatego możemy cieszyć się z tego, że nasze nowości w ofercie są trafne, a przede wszystkim – że pomagamy na różne sposoby niwelować problemy, z jakimi zmagają się dzieci na co dzień. Obecnie treningi Biofeedback są terapią płatną. W celu zdobycia wszelkich informacji prosimy o kontakt z sekretariatem poradni.
  • 23 maja na placu Biegańskiego odbył się piknik „W aleje po zdrowie”, w którym uczestniczyła nasza poradnia. Nasze terapeutki chętnie przekazywały rodzicom informacje na temat pracy poradni, rodzajów prowadzonych terapii, rozdawały ulotki, gadżety dla dzieci oraz zapraszały do odwiedzin placówki. W ramach atrakcji dla dzieci nasza poradnia przygotowała kącik integracji sensorycznej, w którym dzieciaki pokonywały tor przeszkód, wykonywały różne zadania i mogły kibicować sobie nawzajem.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z fotorelacji w pełnym opisie wydarzenia

kolaz festyn 2 - Kopia

  • W lipcu w naszej poradni odbył się remont. Wspólnymi siłami odświeżyliśmy wygląd wszystkich sal. Wprowadziliśmy nową atrakcję dla dzieci – tablice uzyskane dzięki farbie tablicowej, które służą nam podczas zabaw w trakcie terapii. W sali integracji sensorycznej i fizjoterapeutycznej zagościła na podłodze nowa wykładzina. Ponadto, mieliśmy okazję, aby przeprowadzić generalne porządki. Miło było popatrzeć na efekt końcowy, a dzieki remontowi lepiej i przyjemniej przebywa się w salach terapeutycznych.
  • Pod koniec sierpnia musieliśmy się pożegnać z grupą około 80 naszych małych podopiecznych, którzy zakończyli w poradni swoją przygodę terapeutyczną w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Dzieciaki od września dzielnie ruszyły do szkół, aby rozpocząć swój nowy etap w życiu, czyli edukację w pierwszych klasach. Smutno było nam się rozstawać, ale cały czas wierzymy w to, że dzieci świetnie sobie poradzą na każdym kolejnym etapie kształcenia. Ponadto, z otwartymi ramionami czekamy na odwiedziny naszych byłych podopiecznych, a jednocześnie jesteśmy zawsze gotowi do przyjęcia nowych klientów w poradni Agathum!
  • We wrześniu w naszej poradni pojawiła się nowa propozycja dla dzieci oraz ich rodziców. Przy współpracy z SAD – Strefą Aktywnych Dzieciaków ruszyły zajęcia fitness. Zajęcia trwają około 45 min i odbywają się w każdy poniedziałek11:15 (fitness dla Mam po porodzie oraz Mam z 1-2-latkami) oraz o godz. 16:00 (fitness dla 3-4-latków z rodzicami). Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z instruktorką p. Niną Kruk (663 267 775, e-mail: info@sad.czest.pl).

Więcej informacji w osobnym opisie tego wydarzenia!

kolaż sad2 - Kopia

  • W sobotę 5-go grudnia odbyło się mikołajkowe spotkanie w Aleksandrii. Zabawa była możliwa dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Wuja Toma. Na dzieci tego dnia czekało wiele różnych atrakcji: zabawa z końmi, wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek, grochówka z kociołka, pyszne ciasta. Najważniejsze były jednak prezenty ukryte w worze św. Mikołaja oraz przejażdżka wozem, która wywołała wiele radości i uśmiechów.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia!

kolaż mikołaj - Kopia

  • Możemy się pochwalić, iż pod skrzydła opieki naszej poradni przybywa coraz więcej chętnych. Na początku 2016 roku z terapii korzystało już około 200 osób! Cały zespół poradni jest dumny z tego faktu! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z naszą placówką. Naszym celem jest niesienie pomocy każdemu, kto jej potrzebuje 🙂

      Pozdrawiamy serdecznie!